Ana Sayfa Muska Yapılan Muska Kaç Günde Etkisini Gösterir?

Yapılan Muska Kaç Günde Etkisini Gösterir?

- admin
0 Yorum

Yapılan muska kaç günde etkisini gösterir, muskalar hazırlandıktan kaç gün sonra tutar soruları aslında aynı sorulardır ancak farklı şekilde sorulmuşlardır. Muska kavramının insanı kötü güçlerden koruma amacıyla yaptırılarak, boyun bölgesine takıldığı halk arasında bilinen bir durumdur. Muska hazırlayan kişilere genelde hoca denilse de bazı toplumlarda başka şekillerde de hitap tarzları olabilmektedir. Muska yaptırmak isteyenler işin uzmanından sadece yardım alarak muskalarını hazırlatmalıdırlar, muska hazırlama işi oldukça zor bir işlemdir.

Muska sözcüğünü her insan mutlaka duymuştur; filmlerde, dizilerde, belgesellerde ve benzeri yapımlarda eskiden muskanın kullanıldığı ve muskanın ne olduğuna dair bazı sahneleri mutlaka izlemişizdir. Her insan az çok muska kelimesinin ne olduğunu, ne işe yaradığını bilmektedir. Muskaların içinde yazılar, semboller, şekiller ve muska yapılması amacına hizmet edecek bütün yazılar bulunmaktadır. Tılsımlı sözler muskanın üzerini kaplar. Muskalar, bütünüyle çok güçlü tesirli dualardan oluşmaktadır. Muska taşıyan kişi, içindeki güçlü duaların kendisini koruduğuna inanır.

Muska Ne Demektir?

Muskaların üçgen şeklinde olduğunu biliriz. Halk arasında da genelde bilinen muskalar üçgen sembolündedir ancak istisnai olarak bazı muskalar üçgen şeklinde olmayabilir. Arapça dilinden Türkçe ’ye geçerek bazı değişiklikler geçiren bir kelime olan muska, dilimize bu şekilde girmiştir. Farklı işaretler, yıldız sembolleri, şekiller ve harfler, güçlü yazılar ve ayetler, tılsımlı sözcükler muskanın üzerindekilerdir. Muskaların üzerinde ne olması gerektiğine karar veren kişi, uzman muska hazırlayan insan, profesyonel hocadır. İstediğini yapabilecek güçte hazırlanan güçlü tesirli muskalar, tılsımlardır.

Muskaların cevşen şeklinde hazırlandıklarını biliyoruz. Kişiyi bela, kaza, kötü olay ve negatif durumdan kurtarma amaçlı hazırlanan cevşenlerin, toplumdaki yeri de çok önemlidir. Olumlu bir işlem, pozitif bir anlam yüklenen cevşenlerin içinde ayetler ve dualar olduğundan, kişiyi koruduğuna inanılmaktadır. Bu sebeplerle dini araştırmacılar da muska ve cevşenin gücünü kabul etmişlerdir. Kişinin inanması ya da inanmaması hiç fark etmez, duaların gücü muska ve cevşende yazılı olduğundan kişiyi muska ve cevşenler gerçekten de korumaktadırlar.

Yaptırılmış Muska Kaç Günde Tutar?

Yaptırılmış muska kaç günde tutar sorusunun tek bir cevabı yoktur. Muskalar kişiyi kötü güç, kaza ve beladan koruma amaçlı hazırlanırlar. Daha derine inersek, insanların kişisel problemlerinin çözümü de muskaların yaptırılmasını sağlar. Hangi amaç ile yaptırılmışsa, mesela kısmetini açma ve kendisine yaptırılan kötü kısmet kapama büyülerini yok etme amacı ile kişi muska yazdırıyorsa veya hastalıktan korunma sebebiyle muska hazırlatmışsa bu iki durumda da muskanın tutma süresi değişebilmektedir.

Yaptırılan bir muska çoğunlukla iyi niyetle, yukarıda anlattığımız sebeplerle hazırlatılır. Sayısı az olsa da kötü amaçlı muskalar da vardır ancak biz iyi amaçla yaptırılan muskalardan bahsediyoruz. Yaptırılmış bir muskanın tutma süresi en az 7 günden en fazla 41 güne kadar etkisini gösterir. Farklı iki muska bir kişide 9. günde diğerinde 35. günde etkisini göstermeye başlayabilir. Herkese göre ve hazırlanan muskaya göre muskanın tutma süresinin değiştiğini görüyoruz. En geç 41 gün sonrasında muska etkisini kesin gösterir. Bu süreler bazen daha da uzayabilmektedir.

 

Yorum Bırakın